Wtorek, 23.5.2017

Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Jesteś tutaj: Niepełnosprawni > Rehabilitacja społeczna > Uprawnienia osób niepełnosprawnych

Definicja osoby niepełnosprawnej

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. 2011, Nr 127, poz. 721 z późn. zm.), definicja osoby niepełnosprawnej brzmi:

czytaj całość: Definicja osoby niepełnosprawnej

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydaje Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

czytaj całość: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Zniżki na przejazdy środkami komunikacji miejskiej

Osoby niepełnosprawne korzystające z przejazdów PKS i PKP uprawnione są przy zakupie biletów do korzystania z ulg. By móc skorzystać z ulgi, trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający stopień niepełnosprawności. Ponieważ od stopnia niepełnosprawności uzależniona jest wysokość zniżki. Rodzaj dokumentów uprawniający osoby niepełnosprawne do korzystania z określonych zniżek zawarty jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 października 2002 r . (Dz.U. z 2002 r. Nr 179 poz. 1495).

czytaj całość: Zniżki na przejazdy środkami komunikacji miejskiej