Piątek, 3.4.2020

Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

Profil zaufany - dlaczego warto i jak założyć

Dlaczego warto?

• Wygoda - bezpieczny i darmowy dostęp do usług publicznych bez wychodzenia z domu
  • Oszczędność czasu - nie traci się czasu na wizyty w urzędzie, oczekiwanie w kolejce i dojazd
  • Dostęp do różnych placówek i usług administracji publicznej

Dlatego posiadanie Profilu Zaufanego jest pomocne także w procesie pobierania nauki.

To nowoczesne narzędzie dostarczania i uzyskiwania informacji w ramach wszelkich formalności i aktywności każdej osoby.

W przypadku osoby niepełnosprawnej jest niezbędnym wsparciem i ułatwieniem życia codziennego.

To coraz bardziej powszechne udogodnienie, warunek sprawnej, przyjaznej oraz nowoczesnej obsługi spraw obywatela.

Jak założyć profil zaufany?

Wszystkie osoby niepełnosprawne gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP.  Więcej informacji o tym, jak zakłada się Profil Zaufany, włącznie z filmem instruktażowym znajdują się na portalu SOW.

a także: